Menu Zamknij

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy, żeby seks był jeszcze lepszy?

Niemal w każdym sklepie dostępne są prezerwatywy w uniwersalnych rozmiarach. Jednak nie każdy wie, że kondomy dostępne są w różnych rozmiarach. W końcu opowiednio dobrana gumka może skutecznie poprawić jakość seksu.

Za duża może zsuwać się podczas zbliżenia, z kolei za mała może powodować niekomfortowy ucisk na penisie. Prezerwatywy, bo o nich mowa, mają różne rozmiary. Choć w sklepach najczęściej dostępne są te uniwersalne, to warto odpowiednio dobrać kondom, aby cieszyć się jeszcze lepszym seksem.

Uniwersalny rozmiar prezerwatywy to 18-20 cm długości i 5,3 do 5,6 cm średnicy. Z raportu Kinseya z 1948 r. wynika, że członek we wzwodzie ma średnio 15 cm, a uniwersalny rozmiar kondoma przewiduje jeszcze miejsce na spermę. Jednak badania Kinseya zostały przeprowadzone głównie na przedstawicielach rasy białej, a wielkość członka mężczyzn innych ras może się różnić.

Przykładowo przedstawiciele rasy czarnej według statystyk mają większe penisy. Ich średni rozmiar to 19-20 cm we wzwodzie. Natomiast Azjaci mają mniejsze przyrodzenie od mężczyzn rasy białej. W związku z tym prezerwatywy są dostępne w rozmiarach S, M, XL i XXL. Jednak, aby właściwie dobrać rozmiar gumki, trzeba zmierzyć długość i średnicę penisa podczas wzwodu. Ci panowie, którzy preferują metodę prób i błędów mogą wypróbować różne rozmiary, aby ostatecznie dobrać ten idealny.

Odpowiednio dobrana prezerwatywa nie powinna się zsuwać i fałdować na członku. Powinna przylegać do ciała i nie powodować dyskomfortu. Ale pamiętaj, że prawidłowy rozmiar kondoma można dobrać wyłącznie podczas wzwodu.

Opublikowany wErotyka, Poradniki, Zdrowie i Uroda