Menu Zamknij

Seks z byłym to błąd? Naukowcy twierdzą, że nie!

Uważacie, że seks z byłym partnerem to niezbyt dobry pomysł? Naukowcy uważają, że wręcz przeciwnie. Zbliżenie z eks wpływa korzystnie na obie strony. Nie chodzi oczywiście o to, żeby do siebie wracać. Seks z byłym pomaga… ostatecznie zakończyć związek.

Do zaskakujących wniosków doszli uczeni z Wayne State University w Detroit w stanie Michigan. Z ich badań wynika, że upawianie seksu z byłym partnerem wcale nie jest błędem. Przeciwnie. Szczególnie, gdy chcemy raz na zawsze zakończyć tę relację. Wyniki tych nieoczywistych badań zostały opublikowane w czasopiśmie medycznym Archives of Sexual Behavior. Wyczytać z nich można, że stosunek z byłym partnerem pomaga ostatecznie sfinalizować związek.

Naukowcy uważają, że osoby, które poddały się uniesieniom z byłym partnerem rzadziej popadały w depresję i miały lepsze samopoczucie. Dodatkowo na co dzień doświadczali większj ilości pozytywnych uczuć. Uprawianie seksu z byłym wcale nie powodowało u badanych wyrzutów sumienia ani, co ciekawe, nie wyrażali chęci powrotu do siebie. Stosunek pomagał zamknąć jeden rozdział w życiu i rozpocząć kolejny, już z pozytywnym nastawieniem.

W związku z tym nie wzbraniajmy się przed seksem z byłym. Z badań wynika, że jeśli czujemy pokusę spędzenia wspólnie jeszcze jednej nocy, powinniśmy się temu uczuciu poddać, co pozytywnie wpłynie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne.

Opublikowany wSex i Porno