Menu Zamknij

Urazy podczas seksu – to możliwe

Kiedy ponosi namiętność mało kto myśli o tym, że może być ona przyczyną urazów. A okazuje się, że tzw. urazy łóżkowe pojawiają się bardzo często. Wiele osób podczas samego stosunku nawet nie zauważa, że one powstają. Dopiero po wszystkim pojawia się refleksja skąd ten problem i jak go zniwelować. Tym bardziej, że wiele osób w takiej sytuacji wstydzi się pójść do lekarza…. Jakie urazy pojawiają się podczas seksu najczęściej?

 1. Otarcia naskórka
  Zdecydowanie najczęściej pojawić się moga otarcia naskórka. I to nie tylko w okolicy krocza, ale także na innych częściach ciała. Mogą to być łokcie, kolana, nadgarstki… Wszystko zależy od tego w jakiej pozycji i gdzie seks był uprawiany. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim odkazić uszkodzone miejsca i jeśli jest taka potrzeba – zabandażować już zabezpieczyć plastrem.
 2. Zła manie penisa
  Niewiele osób wie o tym, że złamanie penisa jest możliwe. Złamanie tego narządu to pęknięcie naczyń i struktur znajdujących się tam. Uraz jest wyjątkowo bolesny i konieczna jest konsultacja lekarska.
 3. Złamania kości
  Najczęściej pojawiają się złamania palców. Ale także inne kości mogą ulec złamaniu. Tu także niezbędna będzie wizyta u lekarza.
 4. Poślizgnięcia
  Te pojawiają się najczęściej pod prysznicem. Efektem upadku mogą być złamania, razy, urazy głowy i innych części ciała. W przypadku większych urazów bez wizyty u lekarza się nie obędzie.
 5. Urazy kręgosłupa
  Seks to bardzo urazowy „sport”. Zwłaszcza z wiekiem. Jeśli nie jesteśmy pewni – lepiej nie kombinujmy z pozycjami. Źle dobrana pozycja w łóżku może spowodować uraz kręgosłupa.
Opublikowany wZdrowie i Uroda