Menu Zamknij

Chcesz częściej uprawiać seks? Pomaluj sypialnię na…


Wpływ na nasze samopoczucie i na to, jak się czujemy, mają także kolory. Ulubione barwy mówią, jaki mamy charakter i upodobania. Za ich pomocą możemy się także wyciszyć lub pobudzić, a nawet podgrzać atmosferę w łóżku. Na jaki więc kolor pomalować sypialnię, aby częściej się kochać?
Zacznijmy od tego, jakich kolorów unikać w sypialni. Szarego i białego! Te barwy wręcz zniechęcają do zbliżeń. Natomiast, jeśli pomalujemy ściany na fioletowo lub fioletowo-czerwono, nasze życie seksualne zyska na intensywności. Co barwy mówią o naszych upodobaniach?

 1. Fioletowy
  Osoby lubiące ten kolor na pierwszym miejscu stawiają uniesienia miłosne. Liczy się dla nich pełne przeżywanie aktów miłosnych. Takie osoby dążą również do pełnego spełniania swoich potrzeb i rozwoju osobistego.
 2. Czerwony
  Od wieków kojarzy się z miłością, uniesieniami i erotyką. Już poprzednie pokolenia barwę tę przypisywały pobudzeniom i podnieceniom. Osoby, które ją lubią są w łóżku dominujące, a nawet agresywne. Czerwony często charakteryzuje choleryków, którzy stawiają sobie za cel kolejne podboje, także te miłosne.
 3. Pomarańczowy
  Barwa ta charakteryzuje osoby witalne i pobudzone. Osoby te cenią sobie wolność i korzystają z tego, co im życie przynosi. Co ciekawe, nowi partnerzy lubią spełniać ich potrzeby i motywować do eksperymentów. Kochankowie lubiący pomarańczowy są namiętni i zdecydowani, a wszystko za sprawą domieszki czerwonego. Stawiają na nowe doznania, a czasami nawet potrzebują poszukać nowych kochanków.
 4. Brązowy
  Pary, które zdecydowały się na brązowe ściany w sypialni są spokojne, opanowane i nie wykazują się szaleństwami w łóżku. Stawiają na głębokie uczucie i stabilność emocjonalną. Cenią prywatność podczas zbliżeń, przeżywając je intensywnie. Poświęcają uwagę swojemu partnerowi, a na seks potrzebują sporo czasu.
 5. Czarny
  Kolor ten kojarzy się z magią i głęboko skrywanymi potrzebami. Osoby lubiące kolor czarny są wielowymiarowe, nieoczywiste, wyraziste, ale też uczuciowo doświadczone. Czasami lubią nawet spróbować czegoś nowego, wliczając w to zbliżenia sadystyczne lub masochistyczne. Napięcie seksualne rozładowują tu i teraz. Nie mają zahamowań w łóżku i otwarcie deklarują, co chcą w nim robić.
 6. Biały
  Barwa ta nie sprzyja zbliżeniom. Wręcz przeciwnie, kojarzona jest z wyciszeniem i celibatem. Osoby lubiące ten kolor są skromne, ciche i powściągliwe. Seks uważają za czynność nieestetyczną, gorszącą, dlatego kochają się przy zgaszonym świetle.
 7. Zielony
  Miłośnicy tej barwy nie mogą pochwalić się zbyt dużym doświadczeniem w łóżku. Tacy kochankowie są spokojni, a czasami nawet niezręczni. W sprawach seksu doświadczenia i pewności siebie nabierają przez całe życie.
 8. Żółty
  Żółci kochankowie szukają nowych wyzwań i doświadczeń. Nie są stali w uczuciach, często zmieniają partnerów, aby zdobyć nowe wrażenia. Gdy postawią na kompromis z kochankami o silniejszych barwach, mogą nie osiągać pełnej satysfakcji ze zbliżeń. Lubią się chwalić nowymi podbojami, czym zwracają uwagę otoczenia. Tacy partnerzy stawiają na wolność, szczęście, przygody i rozrywkę, dlatego każdy dzień traktują jako pretekst do dobrej zabawy. Gdy są niezaspokojeni, są skłonni do zdrady.
 9. Niebieski
  Osoby stawiające na ten kolor w sypialni są wrażliwe, romantyczne i czułe. Tacy kochankowie są wierni i lojalni partnerowi. Bardzo cenią sobie relacje partnerskie i przyjacielskie. Ich życie kręci się wokół partnera. Związek jest dla nich najważniejszy. Poszukują ideałów, również w sferze seksualnej, choć nie zawsze im się to udaje.
Opublikowany wPoradniki, Sex i Porno